Przejdź do treści

Twoi Handlowcy Agresywnie Czekają, Zamiast Regularnie Sprzedawać?

Handlowcy agresywnie czekają zamiast sprzedawać z AkademiaSP.pl

Sprzedaż w Nowej Rzeczywistości Rynkowej.

Twoi Handlowcy Agresywnie Czekają, Zamiast Prowadzić Regularny Prospecting?

Co znaczy powiedzenie, że Handlowcy "agresywnie czekają"?
Żartobliwie, acz bez radości mówimy tak o sytuacji, w której handlowcy, zamiast działać proaktywnie (prospecting) i pozyskiwać nowe kontakty, zbierać informacje, czy umawiać spotkania NIESTETY wyczekują na nowe zapytania od klientów, których ostatnio jest albo dużo mniej, albo nie ma ich wcale.

Ponadto, aby "zatuszować" bezczynność" przed Tobą, ale i przed samym sobą, wykonują całe mnóstwo tzw. działań pozorowanych, np.:

➡️ odświeżają pocztę co kilka minut, z nadzieją, że coś "wpadnie";

➡️"dopieszczają" oferty i maile do klientów (szczególnie graficznie i stylistycznie);

➡️wpadają na genialne pomysły, co do nowych reklam, branż, klientów, produktów, ulepszeń;

➡️odwiedzają tych samych "starych" klientów, którzy i tak zamawiają, więc wizyty 4 razy w miesiącu są zbędne;

➡️odwiedzają nierokujących klientów, wmawiając Tobie i sobie, że "jest nadzieja";

➡️nagle są gotowi na social selling, pisanie bloga, prowadzenie kanału na YouTube;

➡️niestety, także coraz chętniej reagują na zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne w sprawie nowej pracy;

Zrozumienie Obecnej Sytuacji

Wielu właścicieli firm stoi przed podobnym wyzwaniem, gdyż przez lata rynek był życzliwy, a klienci chętni do zakupów.  Jednak obecna sytuacja rynkowa się zmieniła, co wprowadziło zamęt i niepokój w działach sprzedaży.

Nadszedł Czas na Działanie

Niektórzy handlowcy wciąż wierzą, że powróci "stara" sprzedaż, ale jako właściciel firmy wiesz, że nie możesz pozwolić sobie na bierność. "Agresywne czekanie" często kończy się fiaskiem. To moment, aby zacząć działać!

Trening Sprzedaży jako Rozwiązanie

Prawdziwy TRENING SPRZEDAŻOWY!
Nie przez dwa dni, ale systematyczne i długoterminowe treningi prospectingu i sprzedaży pod okiem doświadczonego trenera i konsultanta sprzedaży.

Co to Jest Trening Sprzedaży?

Trening sprzedaży to proces ciągłego rozwoju umiejętności handlowców. Obejmuje on zarówno teorię, jak i praktykę, z naciskiem na realne sytuacje sprzedażowe. Pozwala to na skuteczne przyswajanie wiedzy i umiejętności, które będą miały realny wpływ na wyniki sprzedażowe Twojej firmy.

Jak Rozpocząć Proces Treningu?

Ciekawi Cię, jak wygląda taki trening? Ile czasu trwa, kto go prowadzi i ile kosztuje? Kliknij Poczytaj WPIS i sprawdź szczegóły.

Dlaczego Działanie jest Kluczowe?

Nie można pozostawić sytuacji bez zmian. Ważne jest, aby nie tylko działać, ale robić to mądrze. Zapewnienie sobie wsparcia w postaci konsultanta sprzedaży to krok w kierunku stabilizacji i wzrostu Twojej firmy. Zapraszamy na bezpłatną konsultację, podczas której sprawdzimy, jak wygląda sprzedaż w Twojej firmie, czy jest powtarzalna, czy przypadkowa. Omówimy potencjał na nowe grupy docelowe, sposoby dotarcia do nich, a także strategie efektywnego zarządzania zespołem handlowców. Wsparcie właściciela firmy w jego rozwoju to równie ważny aspekt, który pomoże w budowaniu poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie w nowych realiach rynkowych.

Zaproszenie do Działania

Nie czekaj, aż rynek sam się ustabilizuje. Skontaktuj się z nami już dziś i zacznij budować przyszłość swojej firmy na solidnych fundamentach. Zapraszamy na bezpłatną konsultację - zobaczmy razem, jak możemy pomóc Twojej firmie wzrosnąć.

Porozmawiajmy Telefonicznie lub Spotkajmy się online